Яким чином можна проголосувати не за місцем реєстрації

Новое Таирово, выборы Президента, порядок, Нове Таїрове, вибори Президента, порядок

Останнім часом у наших мешканців з’являється багато питань з приводу голосування. Ми підготували Вам статтю, яка допоможе розібратись.

Наприклад, якщо Ви мешкаєте за адресою: масив Радужний, але зареєстровані за іншою адресою, то Ваші дії наступні:

– звернутись особисто до державного реєстру виборців Овідіопольської районної державної адміністрації за адресою: смт. Овідіополь, вул.Т. Шевченка 169, каб. № 211;

– при собі мати оригінал паспорту або тимчасового посвідчення громадянина України;

– написати заяву про тимчасову зміну місця голосування.

Якщо Ви не знайшли себе в Державному реєстрі виборців (https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:2:4867150540315), то Вам необхідно особисто  звернутись до вищевказаного державного реєстру виборців Овідіопольської районної державної адміністрації.

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, службовим відрядженням, перебуванням  в санаторії, виїздом за кордон, фактичним проживанням не за зареєстрованим місцем проживання,чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах  Президента України за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

Для цього до органу ведення Реєстру виборцю необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати. Указане в заяві мотивування повинно підтверджуватися документами (копіями документів), які додаються до неї. Такими документами, наприклад, можуть бути: документ про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, тощо. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.
Увага! Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. Заяву про тимчасову зміну місця голосування вмотивувати неможливістю реалізації свого права голосу на виборчій дільниці за зареєстрованим місцем проживання у зв’язку тимчасовою окупацією території України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою? Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

У разі призначення повторного голосування чи потрібно знову змінювати місце голосування? Так, необхідно. Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово – на день голосування (на конкретну дату). Тобто у разі призначення повторного голосування виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

Додатково також інформуємо, що перевірити чи є Ви у списках мешканців Овідіопольського району, які внесені до Державного реєстру виборців, також можна у Відділі ведення державного реєстру виборців Овідіопольської районної державної адміністрації у робочі дні з 8.00 до 17.00, перерва з 13:00 до 13:45 за адресою: смт. Овідіополь, вул.Т. Шевченка 169, каб. № 211, будинок  райдержадміністрації, телефон для довідок (04851) 3-52-82, (04851) 3-52-83.

Більш детальну інформацію та відповіді на чисельні запитання можна знайти за посиланням.