Державна допомога з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала від Мінсоцполітики листа із роз’ясненням про припинення з 1 липня 2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Так,  Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» було визначено, що  з 1 липня 2014 року в Україні  змінюється механізм у призначенні допомоги при народженні дитини та з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Зокрема, ці два  види допомоги було об’єднано в один – допомогу при народженні дитини.

При цьому розмір допомоги було підвищено на 10 320 грн та зафіксовано, тобто виплачується вона в однаковому розмірі – незалежно від кількості народжених дітей у сім’ї.

Так, сім’ї, у яких народилися діти після 30 червня 2014 року, отримують допомогу при народжені дитини у розмірі 41 280 грн. При цьому виплата допомоги здійснюється одноразово в розмірі 10 320 гривень, а щомісячна виплата допомоги проводиться протягом 36 місяців (по 860 гривень). До того ж протягом 3 років держава страхує  кожного отримувача допомоги, і цей період догляду їм зараховується до трудового стажу.

Необхідно зазначити, що особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини в розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 гривень.